Malování podle čísel - návod

Malování podle čísel

Pamatujete si na ty omalovánky, se které jste vybarvovali v dětství? Dostali jste obrys obrázku, který jste vyplnili vhodnou barvou a vytvořili umělecké dílo.

Byla to zábava, že?

Dnes bychom chtěli, abyste zkusili něco podobného, ale mnohem zajímavějšího pro děti i dospělé – nakreslit obrázek podle čísel s nádherným konečným výsledkem. Jedná se o systém, ve kterém je obrázek rozdělen na sektory, z nichž každý je označen číslem, které odpovídá určité barvě.  Nemusíte navštěvovat uměleckou školu ani absolvovat speciální kurz. Pokud budete postupovat podle návodu, vytvoříte opravdu krásné dílo.

Sada „Malování podle čísel“ obsahuje vše, co potřebujete k vytvoření svého mistrovského díla:

 • Plátno s předlohou napnuté na dřevěném rámu
 • Číslované nádobky s potřebným množstvím akrylových barev
 • 3 různé velikosti štětců
 • Nádobky s lakem
 • Předloha obrazu - pomocné barevné schéma
 • 2 ks háčků na zavěšení
 • 2 ks plastových spon na zavěšení na stěnu
 • Vodováha pro správné umístění obrazu
 • Návod k použití
 • Krásná dárková krabice

Návod k použití

 1. Vyberte si pohodlné a dobře osvětlené místo tak, že pracovní plochu vhodně zakryjete, aby se neznečistila. Práce na stativu usnadní vaši kreativitu a budete se cítit jako skutečný umělec – ten správný model pro vás najdete v e-shopu artlux.cz

 2. Připravte si Štětce mírně navlhčete. Vyberte barvu/číslo, se kterým budete pracovat, otevřete příslušný kontejner a vyplňte všechny obrysy tímto číslováním.
 3. Malujte od světlých po tmavé odstíny. I když tedy uděláte chybu, bude snazší opravit světlou barvu tím, že na ni nanesete tmavší barvu.

 

 1. Pro vaše pohodlí nejprve vybarvěte větší plochy a poté ty menší. Pro nejmenší detaily můžete použít lupu (není součástí balení).
 2. Pokud si chcete odpočinout od práce, nádoby pevně uzavřete a předem odstraňte z víka stopy tekuté nebo již zaschlé barvy. Ujistěte se, že víko těsně přiléhá k nádobě a je zcela uzavřeno.

 

 1. Chcete-li prodloužit životnost a zachovat svěžest barev, můžete je několik dní po zaschnutí pokrýt po celém povrchu obrazu speciálním lakem, který je součástí sady.
 2. Blahopřejeme! Vaše dílo je hotové a nyní si s ní můžete vyzdobit svůj domov. Chcete-li to provést, připevněte kovové háčky k dřevěnému pomocnému rámu plátna a zavěste obraz na zeď pomocí plastových držáků. Pro správné umístění použijte přibalenou vodováhu.

Další doporučení

 1. Není nutné otevírat všechny nádoby s barvou současně, protože by barvy mohly vyschnout. Nechte otevřené pouze barvy, se kterými právě
 2. Navzdory skutečnosti, že nádoby na barvu jsou pevně uzavřeny a speciálně navrženy tak, aby zachovaly všechny vlastnosti barvy, barvivo v nich může během skladování mírně zhoustnout, například v důsledku teplotních změn. Chcete-li barvu "oživit" a znovu použít, stačí přidat pár kapek vody a dobře promíchat. Tímto způsobem máte barvu připravenou k použití.
 3. Při malování podle čísel je důležité, aby se čísla nádob s barvami shodovala s čísly na plátně. Je možné, že konkrétní obrazový děj, vyžaduje větší množství určitých barev - ty jsou v odpovídajícím množství součástí balení ve více nádobkách.
 4. Aby vám štětce dlouho a dobře sloužily, postupujte následovně:
  - utřete zbytky barvy na štětci ihned po práci

- opláchněte štětec v čisté teplé vodě

- vířivými pohyby otřete vodu ze štětce

- prsty upravte/nastavte původní tvar štětce se špičkou na konci

Techniky barevných přechodů

Chcete-li dosáhnout přelévání barev bez ostrých obrysů mezi dvěma sousedními barvami, můžete použít jednu z následujících technik:

 1. Metoda "cik-cak" - cílem je rozostřit přechodové zóny mezi dvěma barvami nakreslením cik-cak tvaru křížením dvou barev.
 2. Smíchejte dvě sousedící barvy na malířské paletě (není součástí balení, můžete rovnou objednat na našem e-shopu) a výsledný odstín naneste na okraj plynulými pohyby.
 3. Namíchejte sousedící barvy na plátně dříve než zaschnou a přejeďte je mírně navlhčeným štětcem.

Přejeme vám příjemnou práci a pozitivní emoce při tvorbě vašeho osobního díla!

Další atraktivní umělecké sady, výtvarné materiály a doplňky najdete v e-shopu artlux.cz